Basında Key Kimya Haberleri

 


Diğer Malzemelerle Aynı Maliyete Sahip

SİNAN ERDOĞAN

KAYSERİ (İHA) – Melikgazi Belediyesince uluslararası standartlara uygun profesyonel sporcular tarafından kullanılan tartan pistler yaygınlaştırılıyor.

Herkes için spor etkinlikleri çerçevesinde parklarda özellikle yürüyüş ve koşu yaparak kondisyonda kalmak isteyenler için özel pist inşa ettiklerini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilkini Alpaslan Parkı içerisinde gidiş-geliş olmak üzere tartan pist çalışmasını gerçekleştirdiklerini ve çok beğenildiğini söyledi.

Alpaslan parkından sonra Mustafa Şimşek caddesi üzerinde yer alan Nevin Akyurt Parkında Tartan pist oluşturduklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç “Tartan koşu pisti için özel bir malzeme kullanılmaktadır. Tartan koşu pisti için öncelikle pistin tabanına beton döküldü. Üzerine 2 santimetre kalınlığında ince malzeme serildi. Son olarak ta koşu ve yürüyüş esnasında insanı yormayan profesyonel sporcuların çalışmalarında kullandığı ve uluslararası karşılaşmalarda da kullanılan tartan pist malzemesi bu yola serildi” diye konuştu.

Normal yürüyüş ve koşu yollarında kullanılan malzemeler ile aynı maliyette olan bu uygulamayı diğer tüm parklardaki koşu ve yürüyüş yollarında yaygınlaştıracaklarını kaydeden Başkan Büyükkılıç , sağlıklı yaşam, sağlık için spor ilkesi ile tüm parklara özel kondisyon aletleri yerleştirmeye başladıklarını sözlerine ekledi.


 

CANLI DESTEK whatsapp